Главная
Новости
О нас
Регистрация на сайте
Подписка на журнал ТЭК
Реклама
Контакты

Номера за 2008 год
Номера за 2007 год
Номера за 2006 год
Номера за 2005 год
Номера за 2004 год
Номера за 2003 год
Номера за 2002 год

  номер 3 - 2006 год.  АВТОМАТИЗАЦИЯ ПРЕДПРИЯТИЙ ТЭК
Інтерв’ю підготувала Неля МОСКОВСЬКА Дата публикации: 19.03.2006
Статус статьи: для подписчиков журнала
Просмотров: 1409
Комментариев: 0
  Еволюція в галузі – революція в формі
(Інтерв'ю з головним метрологом Укрметртестстандарту Сергієм Кіалдунозянцем)
Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», який згармонізований з аналогічними європейськими та міжнародними нормами, набув чинності 1 січня 2005 року. Його прикінцевими положеннями передбачено приведення нормативно-правових актів, чинних в Україні, у відповідність до норм цього правового документа. У повній мірі це стосувалося і ПМУ 8-98 про порядок складання переліків засобів вимірювальної техніки (ЗВТ), що перебувають в експлуатації і підлягають повірці. Згідно з Законом, повірка – це встановлення придатності ЗВТ, на які поширюється державний метрологічний нагляд за результатами контролю їхніх метрологічних характеристик. І лише за цієї умови засоби вимірювальної техніки дозволяється застосовувати, запускати у виробництво, ремонтувати та продавати чи видавати напрокат. Їй також підлягають: вихідні та робочі еталони, які є власністю метрологічних центрів і територіальних органів (ТО) Держспоживстандарту України, вихідні і робочі еталони, які є власністю підприємств і організацій; засоби вимірювань, що їх застосовують під час державних випробовувань, державної метрологічної атестації та повірці ЗВТ. Привести ПМУ 8-98 у відповідність до вимог Закону України «Про метрологію...» було доручено фахівцям ДП «Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів» (Укрметртестстандарт, місто Київ). Про те, як розроблявся документ, а також про внесені в нього зміни і систему їх користування редакція попросила розповісти керівника розробки, головного метролога Укрметртестстандарту Сергія Кіалдунозянця.

ТЕК: Сергію Артемовичу! Чому саме Укрметртестстандарту було доручено розробити новий «Порядок складання переліків засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації та підлягають повірці»?

Сергій Кіалдунозянц: Тут не зайве буде зробити невеличкий екскурс у нашу історію. Наш Центр 18 липня 2002 року відсвяткував своє 100-річчя. Саме цього дня 1902 року за ініціативою Д.І.Менделєєва, який був засновником наукової метрології та державної повірочної служби в Російській імперії, у Києві було відкрито Повірочну палатку мір та вагів. Це і стало початком існування державної метрологічної служби у столиці України. З цього часу під різними назвами Центр розвивався поступово, стабільно і цю тенденцію зберігає нині. На сьогодні Центр - найпотужніший серед територіальних органів системи Держспоживстандарту України і відповідає рівню провідних аналогічних підприємств в Європі. За статусом Укрметртестстандарт визнаний Головним центром метрологічної служби України. Центр акредитований національним органом з метрології - Держспоживстандартом України - на право проведення повірки засобів вимірювальної техніки, тобто встановлення придатності цих засобів для застосування за методом контролю їхніх метрологічних характеристик. Маючи у своєму розпорядженні необхідну еталонну і випробовувальну базу, наші фахівці здійснюють повірку найсучасніших інтелектуальних вимірювальних приладів, не стандартизованих чи спеціальних робочих та еталонних засобів вимірювальної техніки, повірку робочих еталонів складу газових сумішей. Отримані в Центрі свідоцтва на повірку та інші документи - це підтвердження високої точності та надійності повірених засобів вимірювання. Робота з повірки широкої номенклатури засобів вимірювальної техніки, започаткована Повірочною палаткою продовжується і набуває все більшого розвитку. Одним з етапів такої роботи стала розробка «Порядку складання переліків засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації і підлягають повірці».

Чтобы прочитать статью, Вам необходимо зарегистрироваться и оформить подписку.
ВАЖНО
РЕГУЛИРОВАНИЕ
ТЕМА НОМЕРА
ИТОГИ ГОДА
НЕФТЕГАЗОВЫЕ ТЕХНОЛОГИИ
ПЕРСОНА
ЭНЕРГЕТИКА
АВТОЗАПРАВОЧНЫЙ БИЗНЕС
ГАЗОВЫЙ РЫНОК
ЗЛЕКТРОЭНЕРГИЯ
АТОМНАЯ ЭНЕРГИЯ
ГАЗОВАЯ ПОЛИТИКА
ИНТЕГРАЦИЯ
МЕНЕДЖМЕНТ В ТЭК
МОДЕРНИЗАЦИЯ
МОДЕРНИЗАЦИЯ ЭЛЕКТРОЭНЕРГЕТИКИ
НЕФТЕПРОДУКТЫ
ОБОРУДОВАНИЕ ДЛЯ ПРЕДПРИЯТИЙ ТЭК
ПЕРЕДОВОЙ ОПЫТ
РЕСУРСНАЯ БАЗА
ТРАНЗИТНЫЕ ПЕРСПЕКТИВЫ УКРАИНЫ
ТРУБЫ ДЛЯ ПРЕДПРИЯТИЙ ТЭК
УГОЛЬ УКРАИНЫ
УГОЛЬНАЯ ПРОМЫШЛЕННОСТЬ
УГОЛЬНЫЕ ПЕРСПЕКТИВЫ
УПРАВЛЕНИЕ ЭНЕРГОАКТИВАМИ
ЭНЕРГЕТИЧЕСКАЯ ПОЛИТИКА
ЭНЕРГОСБЕРЕЖЕНИЕ И ЭНЕРГОЭФФЕКТИВНОСТЬ
АВТОМАТИЗАЦИЯ ПРЕДПРИЯТИЙ ТЭК
ПЕРЕДОВОЙ ЗАРУБЕЖНЫЙ ОПЫТ
ПОДГОТОВКА К ОТОПИТЕЛЬНОМУ СЕЗОНУ
РЫНОК НЕФТЕПРОДУКТОВ
ГАЗ И НЕФТЬ (ДО 2003 Г.)
ЭНЕРГИЯ
НЕФТЬ
КАДРЫ
ГАЗ
УГОЛЬ
ТЕХНОЛОГИИ
ТЕХНОЛОГИИ
ОБОРУДОВАНИЕ И УСЛУГИ
ОБОРУДОВАНИЕ ДЛЯ НЕФТЕГАЗОВОЙ ПРОМЫШЛЕННОСТИ
БОРЬБА ЗА СОБСТВЕННОСТЬ
ГАЗОВАЯ ПРОМЫШЛЕННОСТЬ
ИТОГИ ПЕРВОГО ПОЛУГОДИЯ
МИРОВОЙ ТЭК
МОДЕРНИЗАЦИЯ ЭНЕРГЕТИКИ
МОНОПОЛИИ В ТЭК
ТЕНДЕНЦИИ В МИРОВОЙ ЭНЕРГЕТИКЕ
ТЭК И ВЫБОРЫ
(Главная)   (О нас)   (Контакты)   (Регистрация)   (Инструкция)   (Поиск)   (Архив)
Пишите нам :
Для общих вопросов - reklamatek@web-standart.net

                site maps